Ми раді представити, нашим клієнтам, великий вибір твердосплавних фрез для ЧПУ< /span> верстатів. У нашому каталозі ви зможете знайти інструмент для обробки практично будь-якого матеріалу, починаючи з дерева до металу. На сьогоднішній день найпопулярнішими операціями, що виконуються на верстатах з ЧПУ, є: виготовлення 3D рельєфів, криволінійний розкрій різних матеріалів та гравіювання. Хочеться сказати кілька слів про фрези, які максимально підійдуть для кожного виду обробки.

Для обробки 3D рельєфів використовують сферичний інструмент, це можуть бути конусні сферичні або прямі сферичні фрези також можна вибрати і сферичний гравер. Перед чистовою обробкою сферичною фрезою або гравером у більшості випадків необхідна чорнова обробка, виняток становлять лише рельєфи, що обробляються конусними фрезами з дерева, воску, ДСП та інших нетвердих матеріалів за умови достатньої жорсткості верстата. В інших випадках чорнова обробка необхідна. Для чорнового розвантаження заготовки застосовуються кінцеві фрези та стружколоми. Хочаться відзначити, що останні дуже добре зарекомендували себе для обробки дерева, сплавів алюмінію і чавуну, сталі. При розвантаженні, дерев’яних заготовок великої товщі, рекомендуємо використовувати пилосос, це істотно продовжить життя будь-якої фрези. Окремо варто відзначити обробку ювелірного воску конусними мікро фрезами та граверами радіусом ріжучої частини 0,1-0,2 мм. Для нормальної роботи такого інструменту їх необхідно використовувати лише у високоточних верстатах.

Розкрий листових матеріалів. Вибір фрези для розкрою залежить від матеріалу, який потрібно кроїти. Можна виділити кілька груп матеріалів дерево та дерево-полімерні вироби, полімерні вироби, метали. Для розкрою дерева та дерево-полімерних виробів використовують кінцеві фрези, стружколоми, компресійні, однозахідні, кукурудза, фрези з прямими ножами. Такий великий перелік фрез можна пояснити з одного боку легкою обробкою цих матеріалів. Багато фрез добре справляються з цим завданням. Зустрічаються і тонкощі, які необхідно враховувати при виборі інструменту, наприклад, ламінований з двох сторін лист ДСП якісно можна розкроїти тільки компресійними фрезами. Тому якщо ви починаєте роботу з новим для вас матеріалом, радимо почитати літературу, поради людей на форумах або проконсультуватися у нас.

Для розкрою полімерних матеріалів найбільш широко застосовуються однозахідні твердосплавні фрези для ЧПУ</ span>, фрези з прямими ножами, фрези типу «кукурудза» та «риб’ячий хвіст». Неприємною особливістю полімерних матеріалів є висока в’язкість, тому фреза повинна мати дуже гостру ріжучу кромку і глибоку канавку, щоб легко зрізати і видалити матеріал із зони різу. Однозахідні фрези для цього завдання підходять якнайкраще, вони мають гостру кромку та відполіровану канавку, що запобігає залипанню фрези.

Розкрій металів виконують однозахідними, двозахідними та чотиризахідними твердосплавними фрезами для ЧПУ</ span> верстатів. При виборі інструмента слід враховувати в’язкість матеріалу. Такий м’який алюміній слід обробляти тільки однозахідними фрезами з охолодженням, якщо у вас сплав дюралюмінію, то можна обійтися і двозахідною фрезою. Для розкрою твердих металів застосовують чотиризахідні фрези.

Гравірування одна з найпоширеніших операцій, яка виконується на ЧПУ обладнанні. До особливостей даного процесу можна віднести відносно невелику глибину різу і, як правило, обробка проводиться по чистовій поверхні заготовки. Для правильного вибору інструмента основним критерієм є матеріал, що обробляється. Так для гравіювання дерево і дерево-полімерні вироби використовують гравери, сферичні, конусні сферичні, профільні фрези для ЧПУ. Для гравіювання різних пластиків і м’яких металів застосовують гравера, однозахідні фрези, і риб’ячий хвіст з дрібними діаметрами. Для гравіювання твердих металів та сплавів використовують гравера з великими кутами, кінцеві фрези.